Здавалка
Главная | Обратная связь

ІІІ. Підбиття підсумків уроку.



• Робота учнів з картками контролю знань.

Скільки творів, за задумом Бальзака, мало увійти до епопеї «Людська комедія» ?

Назвіть відомі твори, в яких змальовується влада гро­шей над людиною,

Які плани вибудовував щодо свого життя Жульєн Сорель?

Що було предметом дослідження в статті Раскольникова, надрукованій у «Періодичному слові» ?

Назвіть головних персонажів роману «Анна Кареніна»,

Який вірш приніс А, Фету гучну славу і назавжди став своєрідним символом усієї фетівської поезії?

В чому суть «Школи чистого мистецтва» в російській поезії?

Яку назву має найвідоміша збірка поезій В. Вітмена ?

Якими почуттями сповнена творчість поетів-символістів?

Як називається в поезії багаторазове повторення одна­кових голосних звуків ?

Які новації запровадив у поезії Поль Верлен ?

Чому Безіл Голуорд відмовляється подавати портрет Доріана на виставку?

• Робота з епіграфом.

• Бесіда.

Як ви оцінюєте власні знання з літератури в десятому класі?

Які теми, запитання викликають у вас труднощі?

— Які питання потребують глибшого вивчення?

Підсумкове слово вчителя.

Усе знати, зви­чайно, неможливо. «Справжнє знання полягає не в ознайомленні з фактами, які роблять з людини лише педанта, а у використанні фактів, які роблять її філосо­фом», - стверджував Г. Т. Бокль, англійський історик. Прошу вас на наступний урок підготувати повідомлення про цікаві факти життя письменників, творчість яких вивчалася протягом року. Під час добору таких фактів зверніть увагу на значущість їх у філософському плані для розуміння творчості митців слова.

Домашнє завдання.Підготувати повідомлення про цікаві факти з життя письменників, творчість яких вивчалася протягом року.

10 клас

ТЕМА:Узагальнення та систематизація вивченого протягом року матеріалу. Література для читання влітку.

МЕТА:з'ясувати рівень знань учнів про всесвітній літературний процес; найвидатніші художні досягнення епохи реалізму та новаторських зрушень в літературі другої половини XIX ст.; розширити знання учнів про особистості письменників, творчість яких вивчалася протягом навчального року; зробити огляд літератури для 11 класу; виявити рівень активної читацької позиції; формувати і розвивати в учнів читацькі уміння та інтерес до читання; виховувати допитливих читачів.

ТИП УРОКУ:урок-гра.

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Оголошен­ня теми та мети уроку.

II. Робота над темою уроку.

Літературна гра «Ти відкриваєш книжку..».

I тур (індивідуальні змагання). «Закінчи думку».

Учні мають по черзі продовжити речення «Ти відкри­ваєш книжку..». Кращим визнається найоригінальніше, найзмістовніше речення.

II тур (індивідуальні змагання). Конкурс повідо­млень.

Учні презентують повідомлення про цікаві факти життя письменників, творчість яких вивчалася протягом року.

• Об'єднання учнів класу в дві команди.

• «Мозкова атака» з визначення назв команд.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.