Бесіда вчителя щодо прийняття зважених рішень
Тема: Рішення та їх наслідки (1-Б) Мета: сформувати уявлення про рішення та їх наслідки; вдосконалювати навички прийняття рішень, розмірковування їх наслідків; розвивати вольові якості, увагу, ініціативність; виховувати дисциплінованість, любов до предмету основ здоров’я, свідоме ставлення учнів до прийняття рішень. Тип уроку: комбінований. Обладнання: предметні малюнки, роздатковий матеріал. Хід уроку І Організаційний момент Привітання Представлення - Мене звати Віктор Васильович і сьогоднішній урок проведу у вас я. Перевірка готовності до уроку -Перевірте, чи все у вас готове до уроку. II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності — Згадайте, яким чином можна дбати про своє здоров’я? III. Повідомлення теми і мети уроку — Будь-які рішення (як великі так і маленькі), які ми приймаємо у житті – впливають на наше майбутнє. Тому рішення слід приймати зважено і думати про їх наслідки. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь як правильно приймати рішення. IV. Вивчення нового матеріалу Робота з підручником - Діти, відкрийте підручник на 121 сторінці. Прочитайте про рішення і наслідки. - Дайте відповідь на запитання: · Що називається наслідком рішення? , · Якими бувають наслідки? (позитивними та негативними) · Які почуття в людей викликають позитивні наслідки? · А негативні? Складання розповідей за малюнками - Діти, давайте подивимось на малюнки на 121 сторінці та складемо про них розповідь. - Що робить дівчинка на першому малюнку, зліва-зверху? (дивиться телевізор допізна) - Що стало наслідком того, що вона допізна дивилася телевізор? (пізно лягла спати) - А яким є наслідок від того, що вона пізно лягла спати? (дівчинка проспала) - Якщо дівчинка проспала, то як їй довелось збиратися до школи? (швидко) - На передостанньому малюнку зображено як дівчинка мало не потрапила під машину. Чому так сталося? (вона не виспалася, була неуважною, поспішала) - Врешті-решт у школі дівчинка помітила, що забула вдома зошит.
- Отже, хто підкаже нам, позитивні чи негативні наслідки для дівчинки мало те, що вона допізна дивилася телевізор? Тримайте руку, не викрикуйте. - Яким чином можна було уникнути негативних наслідків? (вчасно піти спати) - То скажіть діти, чи обмірковано приймала рішення дівчинка? (ні) Бесіда вчителя щодо прийняття зважених рішень - Діти, час дізнатися про те, як зважено приймати рішення. Зважені рішення – це такі рішення, які люди приймають після обмірковування ситуації. Ніколи не можна приймати рішення на гарячу голову та не подумавши! - Навчитися приймати зважені рішення можете і ви. Для цього існують правила світлофора. (ілюструємо великими колами світлофора на дошці) - Якщо треба щось зробити, то перш за все – зупинись і не поспішай! (до червоного кола на дошці прикріплюємо напис “Зупинись!” - Потім обміркуй та оціни до чого призведе те чи інше рішення. Які наслідки воно матиме – негативні чи позитивні. (до жовтого кола прикріплюємо напис “Обміркуй та оціни!”) - Зваживши усі “за” та “проти” приймай рішення. (до зеленого кола прикріплюємо напис “Обирай рішення та дій!”) - Хто повторить усі правила світлофора для прийняття зважених рішень? Тримайте руки. Фізкультхвилинка Руки в сторони та вгору — На носочки піднялись. Підніми голівку вгору — Й на долоньки подивись. Присідати ми почнемо, Добре ноги розімнемо. Раз — присіли, руки прямо. Встали — знову все так само. Повертаємося вправно, Все виконуємо гарно. Вліво-вправо повернулись ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|