Здавалка
Главная | Обратная связь

Робота за підручником (с. 37–41)



Тема: Культура поведінки

Мета:формувати навички культурної поведінки; виховувати повагу до однолітків, людей старшого віку; вчити доречно вживати слова етикету; виховувати бажання дотримувати встановлених норм та правил етикету.

Обладнання: підручник, зошит, наочний матеріал, картки.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Учні ставлять складені запитання за темою попереднього уроку.

Гра «Незакінчене речення»

- Коли вітаються зранку, говорять...

- Дякуючи, людина каже...

- Коли звертаємося із проханням, говоримо...

— Серед багатьох наук, без яких людям не обійтися, є дуже особлива і необхідна для всіх — наука спілкування з людьми, наука поваги одне до одного, вміння поводитися таким чином, щоб оточуючим було з нами приємно, зручно.

Без цієї науки неможливо жити, працювати і відпочивати разом. Дуже важливо знайти правильну лінію поведінки. І ось на допомогу цьому ще століття і тисячоліття тому прийшли загально прийняті правила, які обов’язково повинен знати кожен з нас.

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про правила культурної поведінки.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Повідомлення вчителя

— Говорять, що поведінка — це дзеркало, у якому кожен показує своє обличчя.

— Які правила культурної поведінки вам відомі?

— Таких правил безліч, але коли ви з ними ознайомилися, то зрозуміли, що майже всі вивиконуєте, бо і мама з татом удома, і вчителі у школі вимагають одного і того самого — правильної поведінки, щоб ви змалку привчилися до порядку, а далі все буде просто.

Кажуть, якщо ти хочеш, щоб до тебе добре ставилися, то й сам повинен ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Нескладна думка сама по собі, але дуже точна. Вимагати від іншого можна тільки те, що ти здатний йому дати і даєш сам. Забувати цю істину не слідніде і ніколи.

Робота за підручником (с. 37–41)

Учні виконують завдання рубрики «Повтори те, що знаєш».

Вправа «Мікрофон»

Учні виконують завдання рубрики «Поділися своїми думками».

Робота в парах

Учні читають оповідання В. Сухомлинського «Наїлися, встали і пішли», відповідають на запитання за змістом прочитаного.

— Як зустріла хлопчиків бабуся?

— Як повелися хлопці?

— Чи можна сказати, що герої цього оповідання відповіли добром на добро?

— Що б ти зробив на їхньому місці?

— Чи траплялося щось подібне з тобою або твоїми знайомими?

Учні читають текст рубрики «Я хочу дізнатися».

Опрацьовують матеріали рубрики «Ознайомся з думкою інших людей».

Робота в парах

Учитель пропонує учням розповісти за схемою, з чого складається культура поведінки.

Далі учні читають уривок із книги Дмитра Ліхачова «Листи про добре та прекрасне» та відповідають на запитання.

Учитель пропонує учням доповнити схему «Вихована людина», скориставшись змістом листа «Про виховання», та відповісти на запитання на с. 41.

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 41. (Я дізнався, що...Я прагну...)

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

Фізкультхвилинка







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.