Здавалка
Главная | Обратная связь

Тема: « Рум’яний колобок»



Сфера життєдіяльності: «Я сам», «Культура».

Художньо – естетична активність.

 

Програмовий зміст:

Розвивати сюжетно – ігровий задум; викликати у малят почуття радості від цікавої діяльності;

Продовжувати вчити дітей створювати предметну композицію з паперових частин, викладати її на аркуш; закріпити знання жовтого кольору, круглої форми;

Розвивати просторову орієнтацію, дрібну моторику рук;

Виховувати самостійність, акуратність, старанність, доброзичливість, товариськість, дбайливість, працелюбність, емоційність.

 

Обладнання: по піваркуша паперу з зображенням мисочки на кожну дитину, набір деталей «колобка» на кожну дитину, великий аркуш паперу з зображенням миски з колобком», велике і маленьке зображення казкового колобка, лоточки для роздаткового матеріалу, картина з зображенням сільського двору, хатки, дідуся та бабусі, пеньочка з проріззю, серветка чи маленький рушничок, піднос, кошик з випічкою.

 

 

Хід заняття

Вихователь пропонує дітям помандрувати до казки «Колобок». Підводить дітей до картини, на якій зображені хата, пеньок. Бабуся та дідусь.

Вихователь: Дітки, подивіться, ми з вами потрапили до казки «Колобок». Розгляньте цю картину і скажіть, кого ви бачите на картинці?

Діти: Дідуся та бабусю.

Вихователь: Біля чого стоять дідусь та бабуся?

Діти: Біля пеньочка.

Вихователь: А кого не видно, кого ви не бачите? Чому на пеньку ніхто не сидить?

Діти: Не видно колобка.

Вихователь: Дітки. Подивіться, бабуся та дідусь дуже зажурені. А невеселі вони тому, що не встигли спекти для вас колобка. Дідусь і бабуся дуже чекали вас до себе в гості. Готувалися. Прибирали, заквітчали свою хатинку та двір. А спекти Колобка – вашого друга, не встигли. Дітки, а спробуємо допомогти бабусі та дідусю «спекти» колобка?

 

Вихователь запрошує дітей сісти за робочий стіл.

Вихователь: Діти, подивіться, будь – ласка, на дошку. Що зображено на аркуші паперу? Так. Це велика глиняна миска. А хто в цій мисочці знаходиться? (Колобок). Якого він кольору? (Жовтого). Якої форси? (Круглої). Намалюйте пальчиком правої руки в повітрі круг. Молодці. А тепер, дітки, подивіться, як я зробила цього колобка.

- У мене є дві паперові деталі жовтого кольору. А ще в мене є ще одна намальована глиняна мисочка. Я візьму ці дві половинки. Покладу на мисочку, притулю щільно одну до одної, і в мене вийшов цілий круг жовтого кольору. Погляньте. Це я «спекла» колобка. Якого він кольору? (Жовтого). Якої форми? (Круглої). А куди я помістила колобка? (В мисочку).

Вихователь пропонує малятам самостійно виконати роботу. Після її виконання, вихователь просить дітей покласти свої «колобки» на піднос. Накриває їх рушничком.

Вихователь: Коли хліб чи пиріжечки, чи булочки виймають з печі, вони гарячі. Наші «колобочки» теж мабуть, гарячі. Перш, ніж віднесемо ми їх до бабусі, давайте їх постудимо – подмухаємо на рушничок.

Діти дмухають на рушничок. Після цього вихователь дістає велике зображення колобка.

- Подивіться, які чудеса! У нас з’явився гарний, веселий колобок з веселими блакитними оченятами й рум’яними щічками. Ось його ми й «покотимо» до бабусі.

Вихователь пропонує дітям стати в коло. Проводиться фізкультхвилинка «Колобок».

Випікаєм колобок

Колобок,

Випікаєм для діток,

Для діток.

 

Носиком понюхаєм

Пахне колобок!

Ротиком подмухаєм

На його бочок.

 

Котим, котим

Колобка, колобка

По травиці

До пенька, до пенька.

 

Ось стрибає

Колобок, колобок,

Щоб вмоститись

На пеньок, на пеньок.

 

Далі вихователь пропонує дітям поглянути на картину. На ній в прорізь вставлено маленьке зображення колобка.

Вихователь: Діти, погляньте. Ми «прикотили» Колобка в казку. Колобок вже сидить на пеньочку. Веселий, рум’яний, круглий, жовтий. І бабуся з дідусем теж повеселішали. Вони вам, дітки, дуже вдячні за допомогу. За те, що ви такі молодці, старенькі передали вам гостинці: круглі, рум’яні, пухкенькі, запашні булочки, пиріжечки. Прямо з печі. Дідусь і бабуся бажають вам, щоб ви росли веселими, здоровими, розумними, працелюбними, добрими, дбайливими. Куштуйте на здоров’я!

 

 

!

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.