Здавалка
Главная | Обратная связь

З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ



«ЧИЇ ЦЕ ДІТКИ?»

ДЛЯ ДІТЕЙ І МОЛОДШОЇ ГРУПИ

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ

І підгр. (2р.-2р.6м.) :

Розуміння мовлення: розуміти запитання дорослого. Відповідати на запитання педагога окремими словами.

Розвиток активного мовлення: вчити дітей правильно називати свійських тварин та їх дитинчат .

ІІ підгр. (2р. 6м. – 3р.) :

Розуміння мовлення: слухати і сприймати звертання дорослого до дітей. Розуміти зміст мовлення дорослого. Розвивати вміння дітей діяти за словесною інструкцією дорослого.

Розвиток активного мовлення: розвивати вміння дітей відповідати на запитання про те, що сприймається. Вчити дітей правильно називати свійських тварин та їх дитинчат. Формувати вміння утворювати пестливі слова: «кошенятко», «поросятко», «телятко» і т. д. Вчити відповідати на запитання вихователя сполученням слів у д/грі «Хто в будиночку живе?», вживаючи іменники в однині і множині. Формувати елементарні уявлення про людей (схожість батьків та дітей) та правила безпечної поведінки.

Розвивати мовлення, мислення, увагу. Виховувати доброзичливе ставлення до тварин.

 

Матеріали та обладнання: іграшки та картинки, що зображують свійських тварин та їх дитинчат, іграшковий будиночок, що зображує ферму.

Література: Богуш А. М., «Теорія та методика розвитку мовлення дітей раннього віку», 2004 р., ст..218-219.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Організація дітей, ігровий прийом ( на столі у вихователя будиночок-ферма, в якому розташовані іграшки, що зображують свійських тварин; столі у дітей - картинки, із зображеннями свійських тварин).

-Діти, подивіться, хто в будиночку живе?

( З будиночку по черзі з’являються іграшки).

- Так, це корова. Яка вона за розміром? У кого є така картинка? (діти розбирають іграшки відповідно до зображень на своїх картинках)

 

Мотивація діяльності дітей на занятті.

- Малята, у наших тварин сталася біда – загубились їхні дітки. І вони прийшли до вас з проханням допомогти їм знайти їхніх дитинчат. Допоможете їм?

 

3. Спільна ігрова діяльність дітей з педагогом (Д/гра «Чиї це дітки?»)

- Ой, хтось там ще біжить та й плаче, маму загубив.

(З’являється іграшка – телятко)

- Хто це?... Так, теля.

- У кого його мама, як її називають?

(Так самоз’являються і знаходять своїх мам інші тварини)

-Малята, подивіться на своїх тваринок і скажіть, які за розміром мами, а які їх діти?

- Чи може теля бути дитиною свині? Чому? (запитання для дітей ІІ підгр. гр..)

-На кого зі своїх батьків схожі ви? (запитання для дітей ІІ підгр. гр..)

(педагог підводить дітей до висновку: діти схожі на своїх батьків – мати чи батька)

4. Д/гра «Хто в будиночку живе?»(гра проводиться з дітьми ІІ підгр., аналогічно грі «Що в мішечку?»)

- Хто живе в будиночку? (діти відповідають сполученням слів: «корова з телям», «свиня з поросям», кінь з лошам» і т. д.)

Підсумок та аналіз заняття.

- Діти, чи всі тварини знайшли своїх діток? Хто їм допоміг?

- Що треба робити, щоб не загубитись?

- Де живуть домашні тварини?

- Малята, тварини просили мене подякувати вам і прощаються з вами. Якими словами ми попрощаємось з ними?

 

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.