Здавалка
Главная | Обратная связь

З професії штукатур, лицювальник-плиточник



Тема програми. Виконання опоряджувальних робіт.

Тема уроку. Опоряджування поверхні фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35.

Мета уроку: удосконалення та систематизація знань, умінь, навичок при виконанні декоративної штукатурки Ceresit CT 35, вирішення складних виробничих завдань з дотриманням якості і норм часу. Розвиток логічного мислення, самостійності і творчості учнів. Виховання відповідальності, ініціативи, взаємодопомоги.

Тип уроку: виконання комплексних робіт.

Вид уроку: рольова гра

Дидактичне оснащення: довідники, технологічні карти, альбоми, рекламна кореспонденція, правила ведення гри, інструкції учасникам гри, картки-завдання, таблиці для внесення підсумків конкурсу, таблиця, «шкала оцінок» технологічна карта, карта дефектів.

Комплексно-методичне забезпечення:

- зразки декоративних штукатурок;

- суха декоративна штукатурна суміш Ceresit CT 35;

- електрозмішувач;

- насадка для електрозмішувача;

- відро;

- вага;

- мірка для води;

- терка пластмасова;

- гладилка з нержавіючої сталі;

- кельма.

Хід уроку

І. Організаційна частина

- перевірка наявності учнів (звіт бригад)

-перевірка готовності учнів до уроку (зовнішній вигляд, наявність спецодягу).

ІІ. Вступний інструктаж

Повідомлення теми і мети уроку.

Слово майстра виробничого навчання.Через декілька місяців ви закінчуєте навчання в училищі. Більшість з вас підуть працювати робітниками в будівельні організації, а окремі – продовжать навчатися в вищих навчальних закладах, які також через певний час прийдуть працювати в будівельні організації, але вже не робітниками, а виконробами, технологами, інженерами і т.д.

Сьогодні ми проведемо урок у вигляді рольової гри. Для цього нам із учнів необхідно вибрати: інженера з охорони праці, технолога, замовника. (Для виконання цих ролей рекомендую учнів, які мають високі знання з професії та охорони праці).

Бригади в нас вже сформовані і є бригадири. «Начальник дільниці» (майстер виробничого навчання)проводить нараду з «Технологом», «Замовником», «Інженером з охорони праці», бригадирами, де знайомить кожного з умовами гри і роль яку виконуватимуть у проведенні уроку.

«Начальник дільниці»: Нам поступило замовлення:

Виконати опорядження фасаду магазина декоративною штукатуркою Ceresit CT 35

Послухаємо «Замовника».Перш ніж ви приступите до виконання практичного завдання, мені, як представнику «Замовника» доручено перевірити ваші теоретичні і практичні знання по опорядженню поверхні фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35

Перевірку знань проведемо у вигляді конкурсів між бригадами. Оцінювання конкурсів виконуватиметься фішками. Правильні відповіді членів бригад, за які можна поставити оцінку 10-12 балів, видається червона фішка. Членам бригад, відповідь яких - на 7-9 балів, видається зелена фішка.

За швидшу, правильну відповідь бригадира, яку можна оцінити в 10-12 балів видається біла фішка, а відповідь бригадира, яку можна оцінити в 7-9 балів видається синя фішка. Якщо в конкурсі приймають участь всі члени бригади, то за І місце видається біла фішка, а за ІІ місце – синя. Відповіді нижче семи балів до уваги не беруться.

І конкурс«Вікторина»

Умови конкурсу. Я задаю питання. Хто швидше підніме руку, той дає відповідь і отримує відповідну фішку. Перемагає та бригада, у якої більша кількість фішок.

 

Питання «Вікторини»:

1. Які вимоги ставляться до підготовки поверхонь основ під декоративне опорядження?

2. З яких компонентів складається силіконова штукатурка?

3. Які роботи слід виконувати на об’єкті перед початком опоряджування фасадів?

4. Що розуміють під підготовкою основи під опорядження декоративною штукатуркою?

5. Які полімер-цементні декоративні штукатурки фірми Ceresit ви знаєте?

6. Який матеріал використовують як ґрунтовку для підготовки основ під декоративні тонкошарові штукатурки?

7. Призначення акрилової декоративної штукатурки.

8. Які вимоги ставлять до сумішей для ремонту і шпаклювальних сумішей?

9. Що впливає на формування різних фактур покриття?

10. Упродовж якого часу можна використовувати приготовлену суміш Ceresit CT 74?

11. Як визначити товщину фарбувального покриття на фасаді декоративними фарбами?

12. Які фасадні фарби фірми Ceresit ви знаєте?

13. Для чого використовують самоклеючу стрічку під час опорядження поверхні?

14. Упродовж якого часу висихає акрилова фасадна фарба?

ІІ конкурс – Фахової майстерності.

Умови конкурсу. Для виконання цього конкурсу з кожної бригади потрібно по одному учаснику. Для учасників таке завдання: приготувати із сухої суміші Ceresit CT 35 суміш декоративної штукатурки. Для виконання завдання необхідно взяти три кілограми сухої суміші Ceresit CT 35.

«Інженер з охорони праці».

Працюючи на будівельному майданчику робітники повинні дотримуватись правил техніки безпеки і слідкувати, щоб були безпечні умови праці. Перевіримо, як ви знаєте правила техніки безпеки і промислової санітарії.

ІІІ конкурс – «Розв’язати кросворд»

По вертикалі:

1. Він використовується для захисту органів дихання;

5. Вид нещасного випадку, що виникає внаслідок проникнення до організму різних токсичних речовин.

По горизонталі:

2. Який інструктаж повинен пройти робітник, якого щойно взяли на роботу, та учень які пройшли на підприємство для проходження виробничої практики.

3. Раптове ушкодження організму.

4. Матеріал, який має бути на будівельному майданчику для пожежної небезпеки.

 

IV конкурс - “Непередбачена ситуація“

 

Кожній бригаді видається карточка-завдання із проблемним питанням.

Питання для 1 бригади. В літній сонячний день, виконуючи опорядження фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35, ваш товариш втратив свідомість і впав. Ваші дії.

(Бригадир вислуховує думки кожного члена бригади, робить висновок і письмово дає відповідь).

Питання для 2 бригади. На поверхні фасаду, де виконували опорядження декоративною штукатуркою Ceresit CT 35, висів провід. Ваш товариш вирішив цей провід відкинути, щоб не заважав виконувати роботу. Але цей провід виявився під напругою. Товариш його міцно тримав в руках і не відпускав. Ваші дії.

«Начальник дільниці» Перш ніж надати слово «Технологу», я хочу вам дати нову інформацію на сьогодні: норма часу для виконання 1м2 декоративної штукатурки Ceresit CT 35 становить для робітників – 0,43 л-год; для учнів – 0,52 л-год.

«Технолог». Вивчаючи штукатурні роботи в майстерні, ми вже ознайомились з матеріалами фірми Ceresit

Перевіримо, як ви знаєте технологічний процес використання декоративної штукатурки Ceresit CT 35, вміння працювати з матеріалами фірми Ceresit і т.д.

V конкурс -. Естафета «Хто швидше» Умови конкурсу .На двох столах для кожної бригади лежать карточки-завдання з питаннями. Член бригади по черзі підходять до стола і дають на одне питання письмово чи практично відповідь. Перемагає та бригада, яка без помилок і швидше дає відповідь.

Питання :

1.Яка витрата матеріалу на 1 м2?

2. Яка область застосування Ceresit CT 35?

3. Який термін використання приготовленої суміші Ceresit CT 35?

4. Яка витрати води для приготування 1 кг Ceresit CT 35?

5. Яка норма виробітку учня за день?

6. Назвати інструменти, які використовують при опорядженні фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35

«Начальник дільниці». По кольору фішок заносить результати в таблицю. Виставляється середня оцінка фішки, наприклад: червона фішка – виставляється 11 балів. Підводить підсумки конкурсів і оголошує бригаду що перемогла.

«Замовник». Бригади і бригадири випробовування витримали, а тепер можна приступати до практичної роботи.

«Технолог” (видає завдання на день кожній бригаді.) Виконати опорядження фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35.

Хочу нагадати, що в процесі роботи ви повинні користуватися технологічними картами та картою дефектів.

Бригадири розподіляють роботи між членами бригади, нагадуючи при цьому, що проходить змагання між бригадами, критерії якого є: час виконання, якість, дотримання виробничої дисципліни і техніки безпеки, організації робочого місця, економії матеріалу і електроенергії.

«Начальник дільниці» приймає рішення, кого із учнів допустити самостійно виконувати роботу, а до кого закріпити наставників (сильніших учнів)

ІІІ Самостійна робота учнів.

«Технолог», «Начальник дільниці», «Інженер з охорони праці, бригадири слідкують за роботою учнів на протязі дня, якщо необхідно надають практичну допомогу, а по закінченню самостійної роботи, разом проводять оцінювання виконаної роботи.

Перший обхід: перевірити початок виконання усіма учнями поставленого завдання, організацією робочого місця.

Другий обхід: перевірити правильність виконання завдання.

Третій обхід: вияснити, чи розібрались учні з технологічною картою і правильним її користуванням.

Четвертий обхід. перевірка дотримання учнями правил безпечної праці на робочих місцях.

П’ятий обхід: прийом робіт і оцінювання. (Біля кожного учня на робочому місці, бригадир, «Технолог», «Інженер охорони праці», «Замовник» обговорюють роботу кожного учня і виставляють оцінку).

 

IV Заключний інструктаж

Проводиться у формі виробничої наради по підведенню підсумків роботи за день.

Доповідають:

- бригадири: про виконання поставленого завдання бригадою;

- «Інженер з охорони праці» про порушення, які допускали учні з техніки безпеки на робочих місцях, та порушення при організації робочих місць;

- «Технолог»: про норму виробітку кожним учнем і бригадою за день; помилки, які допускали учні при виконанні технологічного процесу опорядження фасаду декоративною штукатуркою Ceresit CT 35; якості робіт; застосування передових методів праці; економія матеріалів;самостійності в роботі; кращих учнів які досягли високих результатів.

Підводяться підсумки бригад за день, використовуючи наступну таблицю: «Шкала оцінок».

«Начальник дільниці» оголошує оцінки і називає переможців сьогоднішнього дня.

Домашнє завдання На наступний урок кожному із вас потрібно підготувати по 1 питанню з теми: «Декоративні штукатурки».

За допомогою інтерактивних методів навчання, що сприяють розвитку активності, логічного мислення, самостійності, відповідальності, розумінню інших людей та співпраці, можна підготувати висококваліфікованого фахівця, який буде конкурентноспроможний на сучасному ринку праці, завдяки соціальній та професійній компетенції.

Приклад 2

 

План уроку виробничого навчання за професією „ Штукатур”

Тема програми: Штукатурні роботи .

Тема уроку: Оштукатурення поверхонь з використанням протиморозних домішок.

Мета:

Навчити учнів виконувати штукатурні роботи з використанням протиморозних домішок, дотримуючись при цьому відповідних правил техніки безпеки: розвивати знання учнів щодо вимог підготовки приміщень і поверхонь до штукатурних робіт; вміння правильно дотримуватись техніки безпеки під час роботи взимку, навички виконання штукатурної роботи з використанням розчинів із протиморозними домішками постійного застосування та застосування матеріалів сучасних технологій типу-протиморозна добавка "Віртуоз"; виховувати професійну обізнаність та культуру особистості під час виробничого процесу.

Тип уроку:

Закріплення умінь, формування навичок з використанням інтерактивних технологій.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.