Здавалка
Главная | Обратная связь

V. Закріплення та систематизація знань



1. Гра «Пошук»

— Спробуйте визначити число й особу дієслів, записаних на дошці: бігає, лежать, вчити, працюєте, ріжемо.

— Чи вчилися ми це робити?

— Які будуть ваші пропозиції?

Вислухати пропозиції дітей про те, як визначити число й особу дієслова. Якщо ніхто не підкаже правильний варіант, то звернути увагу на правило на С. 57.

2. Диференційоване завдання

Учні з недостатньою підготовкою виконують вправу 106.

Сильні учні готують вправу 105.

Завдання 105(3) виконати колективно.

— Як пишеться не з дієсловами?

— Як змінюються дієслова теперішнього часу?

— Наведіть приклад дієслів 2-ї особи множини, 3-ї особи однини.

3. Творча робота (за вправою 108)

Залежно від рівня підготовки учнів роботу можна виконати або ко­лективно, або самостійно.

— Визначте усно число й особу дієслів, що змінювалися.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Які граматичні характеристики має дієслово?

— З дієсловами якого часу ми працювали на уроці?

— Що цікавого ми про них дізналися?

— Як визначити особу й число дієслів теперішнього часу?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Вдома ви будете працювати із вправою 109. Прочитайте завдання.

— Чи будете ви списувати текст?

— А що ви будете робити?

— Яку пораду ви б дали хлопчику?

— Я хочу запропонувати вам додаткове завдання: знайти у вашому творі дієслова теперішнього часу. Як ви думаєте, що з ними треба буде зробити? (Визначити особу й число.)

VIІ. Домашнє завдання

Правило на С. 57; вправа 109, визначити число й особу дієслів теперішнього часу.

 

Тема.Дієслова майбутнього часу

Мета:з’ясувати, чи мають дієслова майбутнього часу такі ж гра- матичні ознаки, що й дієслова теперішнього часу, вчити змінювати дієслова майбутнього часу за числами та особами, визначити особливості змінювання складної форми дієслів майбутнього часу, вчити визначати число та особу дієслів майбутнього часу; розвивати уважність, спос- тережливість; виховувати працелюбність.

Обладнання:картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 109

— Прочитайте свої міркування.

— Назвіть дієслова теперішнього часу, визначте їх особу й число.

Додаткові питання

— Як змінюються дієслова теперішнього часу?

— Як визначити число й особу дієслів теперішнього часу?

— Усно змініть дієслово дивлюсь.

2. Картки індивідуального опитування

Картка 1

Спиши. Підкресли дієслова теперішнього часу. Визнач їх число й особу.

Сонце заходить, гори чорніють.

Пташечка тихне, поле німіє.

Веселиться земля, зеленіють поля,

Розвеселились гаї і діброви.

Соловейко в гаю тьохка пісню дзвінку.

Все збудилось од сну. Зустрічає весну…

Картка 2

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 2-ї особи однини і множини.

Сидіти —

Клеїти —

Прати —

Різати —

Писати —

Картка 3

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 3-ї особи однини і множини.

Писати —

Бачити — Нести —

Цвісти —







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.