Здавалка
Главная | Обратная связь

VII. Домашнє завдання



Правило на С. 65; вправа 122; повторити словникові слова.

Тема.Написання закінчень у дієсловах другої особи

Мета:познайомити дітей з системою закінчень дієслів різних дієвідмін в однині та множині 2-ї особи, вчити розпізнавати дієслова 2-ї особи, правильно писати і вживати їх у мовленні; розвивати уважність, зібраність і спостережливість; виховувати самостійність у навчанні.

Обладнання:картки індивідуального опитування

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 122

— Чи можна розрізнити дієвідміни за формою 1-ї особи? Як?

2. Відновлення таблиці

І дієвідміна ІІ дієвідміна
1-а особа однини ? (-у, -ю) ? (-у, -ю)
1-а особа множини ? (-емо, -ємо) ? (-имо, -імо)
       

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Гра «Скажи, що я роблю»

Вчитель показує, що він читає книгу.

— Що я роблю?

Один із учнів фіксує на дошці: «Ви читаєте».

Вчитель показує, що він спить.

— Що я роблю?

Далі можна залучити до гри дітей.

— У формі якої особи стоять використані вами дієслова? Доведіть.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Зверніть увагу на таблицю. (Відкриває запис на дошці.)

І дієвідміна ІІ дієвідміна
2-а особа однини ? ?
2-а особа множини ? ?
       

— Спрогнозуйте тему уроку.

— А що ми будемо вчитися робити?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне виконання вправи 123

— За результатами роботи заповніть таблицю.

І дієвідміна ІІ дієвідміна
2-а особа однини ? (-еш) ? (-иш)
2-а особа множини ? ?
       

— Якої форми 2-ї особи ми не зустріли?

2. Самостійна робота із таблицею (за вправою 124)

— За допомогою таблиці із вправи 124 з’ясуйте, які закінчення мають дієслова І і ІІ дієвідмін у формі 2-ї особи множини.

— Закінчіть складання таблиці.

— Звірте свої висновки із правилом на С. 67.

— Як можна визначити особу у дієслова?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Учні з недостатньою підготовкою — вправа 126 (1,2)Сильні учні — вправа 127.

Перевірка — фронтально.

Додаткові завдання

1) У вправі 126 знайдіть прості речення, визначте їх граматичну основу.

2) Учні, які виконували вправу 127, усно добирають спільнокореневі дієслова до відгадки з вправи 126.

2. Самостійна робота із вправою 128

Перевірка — фронтально.

— Як ви визначали особу дієслів?

— Що ви можете розповісти про 2-у особу дієслів теперішнього часу?

— В якому часі дієслова мають таку ж систему закінчень?

3. Творча робота із вправою 125. Робота в парах

— Які закінчення ви використали при творенні 2-ї особи однини майбутнього часу?

— Поясніть, чому в одних закінченнях ви використали літеру е, а в ін- ших — и.

— Чому в прислів’ях найчастіше вживається форма 2-ї особи дієслів?

VI. Підсумок уроку

1. Командна гра «Знавці»

Клас розбити по рядах на команди.

Вчитель називає дієслово в неозначеній формі, а команди ставлять його у формі однини і множини 2-ї особи теперішнього часу. За правильну відповідь команда отримує «+», а за неправильну — «-».

Копати, кликати, нести, робити, читати, грати, говорити, спати.

Виграє та команда, яка не має мінусів.

— Що ви можете розповісти про закінчення дієслів 2-ї особи однини і множини теперішнього і майбутнього часу?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання. Вправа 129

— Напишіть листа сусідові по парті. Помістіть лист у конверт, правильно його підпишіть. Використайте у листі дієслова у формі 2-ї осо- би однини.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.