Здавалка
Главная | Обратная связь

I. Аналіз контрольної роботи



1. Загальна оцінка результатів контрольної роботи

2. Індивідуальні зауваження

3. Аналіз помилок

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання. Робота із вправою 196

Завдання 196 (1) запропонувати виконати самостійно.

Завдання 196 (2, 3) опрацювати усно колективно.

III. Оголошення теми й мети уроку

— Визначте теми, які сьогодні ми будемо повторювати.

— А які вміння ми будемо вдосконалювати?

ІV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота із вправою 200

Завдання 200 (1) — усно.

— Яка тема тексту?

— Поясніть, чому ви дібрали саме такий заголовок.

— Який зв’язок існує між темою і заголовком тексту?

— Зараз ми пограємо у гру «Хто швидше?».

— Випишіть з тексту всі слова з буквами я, ю, є, ї. Усно поясніть їх звукове значення.

— Які ще букви можуть позначати два звуки?

— А чи може один звук позначатися двома літерами?

Завдання 200 (3) опрацювати письмово коментовано (два учні пра­цюють на дошці).

2. Самостійна робота з підручником (вправа 201)

Завдання 1 — усно колективно.

Завдання 2 — усно самостійно.

Перевірка — фронтально.3. Робота у парах (за вправою 197)

Завдання 4 опрацювати колективно.

— Чому саме ці іменники можуть бути заголовком цього тексту?

4. Робота за вибором (вправа 204)

— Виберіть і розберіть за будовою слова у такому порядку: іменник, дієслово, прикметник.

— Чому ніхто не зумів розібрати за будовою прикметник? (Тому що його там немає.)

— Виберіть і розберіть іменник з нульовим закінченням.

— Визначте способи творення слів квітник, розквіт.

— Що ви можете сказати про ці слова?

— Розмістіть слова вправи в алфавітному порядку. Поясніть, як будете міркувати.

6. Коментар до домашнього завдання

— Вдома ви будете працювати з вправою 208.

— Які вміння вам треба виявити?

— Додатково прошу вас дібрати заголовок ло складеного тексту.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Вправа 208; дібрати заголовок до складеного тексту

Тема.Конструктивні вправи зі спільнокореневими словами, вживання їх у реченнях, зв’язних текстах. Спостереження за роллю префіксів у словах

Мета:закріпити й узагальнити знання учнів про морфемну будову слів, закріплювати вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми одного і того самого слова; розвивати швидкість письма.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

Перевірка вправи 208 — усно фронтально.

— Поясніть, чому саме так ви записали слова верховина та вершина.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Подумайте, на які групи і за якою ознакою ви розділите записані на дошці слова.

Граб, граблі, грабовий, гребти, грабок, грабельки;

ріг, ріжок, ріж, рогатий, різати, зрізаний, ріжечок.

— До якої групи ви включите слово грабом? (До жодної, оскільки це не спільнокореневе слово, а форма слова.)

— А в чому полягає різниця між спільнокореневим словом і формою слова?

III. Оголошення теми й мети уроку

— Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про форми слова і спільнокореневі слова.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.