Здавалка
Главная | Обратная связь

IV. Підбиття підсумків уроку.



• Прослуховування аудіозапису пісні Алли Пугачової та Ігоря Ніколаєва «Анна Кареніна».

• Бесіда.

Яке враження на вас справила пісня?

Яка головна думка пісні?

У чому вбачає співачка трагедію Анни Кареніної?

Як ви гадаєте, засуджує, чи виправдовує Тол­стой свою героїню?

Як слід розуміти загадкові слова епіграфа: "Мне отмщение, и аз воздам" ?

Невже страшна смерть заслужена кара цієї жінки, яка до самого кінця залишається для читача чистою і прекрасною?

 

• Творча робота.

Створення асоціативного портрета «Анна Кареніна».

 

Учитель.

Кохання — це все, що було у Анни Кареніної. Як стверджує роман, жити тільки коханням немож-

ливо. Для любові потрібен простір, життя, спілкування. Якщо цього немає, то кохання перетворюється в те, що не дасть навіть дихати. Героїня Толстого своєю любов'ю хо­тіла охопити весь світ. І холодний, жорстокий світ, який оточував її, не прийняв її світлої любові. В образі Анни письменник показує передусім ніжну, жіночну жінку, з сумними очима, що просили автора розгадати загадку людського життя.

Образ Анни Кареніної — особливий. Здавалось би, чого не вистачало їй, жінці, яка за соціальним становищем стоїть на вищому суспільному щаблі? Освічена, вродлива, багата, має вагу в "світі", нею захоплюються, до її порад дослухаються. Але вона нещасна в подружньому житті, вона самотня у своїй сім'ї. Можливо, що доля Анни Каре­ніної склалась би по-іншому, якби її сім'я була щасливою?!

Очікувані результати.

Учень:

— характеризує образи головних героїв твору в їхній психологічній глибині (насамперед — суперечливий об­раз Анни).

Домашнє завдання.

Дібрати цитатний матеріал для характеристики головних образів роману: Олексія Кареніна, Стіви Облонського, Вронського.

10 клас

ТЕМА:Образи-характери роману, пластичність зма­лювання і психологічна глибина.

МЕТА: поглибити знання учнів про майстерність Л. М. Толстого в зображенні психологічної глибини об­разів головних героїв; розвивати вміння порівнювати пер­сонажі, визначати на основі їхніх роздумів та вчинків сутність характерів; прищеплювати навички порівняль­ного аналізу образів роману; формувати вміння вибирити цитати, що розкривають психологічну глибину образів героїв; сприяти активізації читацької діяльності; вихову­вати толерантне ставлення до життєвого вибору інших.

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до роману «Анна Кареніна» Г.С. Верейського, репродукція картини Василя Пукірєва «Нерівний шлюб».

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань

 

Для справжнього спостерігача — все важливе!

В дрібницях проявляється ха­рактер.

Е. Дж. Булвер-Літтон

 

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань.

• Індивідуальне опитування учнів за допомогою різнорівневих карток.

Картка №1

Завдання. Установіть відповідність.

Степан Аркадійович Облонський чоловікАнни
Костянтин Дмитрович Левін письменник, брат Левіна
Сергій Іванович Кознишев незаконний чоловік Анни
Дар'я Олександрівна Облонська дружина Левіна
Олексій Олександрович Каренін поміщик помістя Покровське
Катерина Олександрівна Щербацька брат Анни
Граф Олексій Кирилович Вронський дружина Степана Аркадійовича

Картка №2

Дайте письмово відповідь на запитання: в чому прояв­ляється суперечливість образу Анни Кареніної?

Картка №3

Дайте письмову відповідь на запитання: які сімейні пари в романі «Анна Кареніна» письменник вважає щасливи­ми, а які нещасливими?

Картка №4

Дайте письмову відповідь на запитання: чому загинула Анна Кареніна?

Картка №5

Прокоментуйте слова письменника про свою героїню: «Моє завдання зробити цю жінку тільки жалюгідною, але невинною...»

 

• Бесіда.

Чому Толстой звернувся в своїй творчості до «теми сімейної» ?

Як виник у письменника задум написати роман ?

Чому роман названий за іменем головної героїні?

— Хто з героїв роману не викликає у вас симпатії? Чому?

 

• Презентація репро­дукції картини Василя Пукірєва «Нерівний шлюб».

Яке враження справ­ляє на вас картина ?

Які мотиви роману вона могла б ілюструва­ти?

 







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.