Здавалка
Главная | Обратная связь

III. Підбиття підсумків уроку.



Продовжіть речення.

Роман "Кар'єра Ругонів" безсумнівно змусив нас задумати­ся над.... В даному романі мене вразило понад усе..

В майбутньому, будуючи власну кар'єру, я враховуватиму...

Домашнє завдання.

Домашній твір на одну з тем: «Історія однієї родини в добу Другої імперії» (за романом "Кар'єра Ругонів"), «Ідея громадянського ви­бору в романі "Кар'єра Ругонів".

 

10 клас

ТЕМА: Оскар Уайльд( 1854 — 1900). Життєвий і твор­чий шлях. Естетизм, імпресіоністичність

Стилю Уайльда — письменника англійського раннього модернізму.

 

МЕТА: ознайомити учнів з основними етапами життя і творчості О. Уайльда; розкрити зміст поняття «есте­тизм»; розвивати навички усного мовлення, критичного мислення, роботи з додатковими джерелами інформації; прищеплювати старшокласникам толерантне ставлення до різних напрямів, течій і стилів літератури.

ОБЛАДНАННЯ: портрети та фотографії із зображен­нями О. Уайльда; виставка різних видань творів письмен­ника; відеозаписи художнього та мультиплікаційного фільмів за творами О. Уайльда.

Істинні в житті людини не її справи, а легенди, які її оточують. Школи не слід руйнувати легенд. Крізь них ми можемо смутно розгледіти , справжнє обличчя людини.

О. Уайльд

ХІД УРОКУ

 

І. Мотивація навчальної діяльності.

• Виразне читання вчителем казки О. Уайльда «Щас­ливий принц».

• Бесіда за сприйняттям твору.

Які емоції викликала у вас казка?

— Над якими питаннями змусив вас задуматися цей твір?

— Чи щасливий Щасливий Принц ?

— У чому Щасливий Принц вбачає щастя, на відміну від інших героїв казки ?

(«Люди думають, що в золоті щастя»).

Розкрийте сенс назви твору.

— Ознаки яких стильових течій модернізму наявні указці?

— Чи відоме вам ім'я її автора?

— Якою ви уявляєте людину, яка написала такий твір?

 

II. Робота над темою уроку.

• Презентація теми, мети уроку.

• Демонстрація портрета письменника.

Чим привертає вашу увагу зовнішність письмен­ника?

Слово вчителя.

Оскар Уайльд одноосібне здійснює революцію в англійському суспільстві — революцію в моді. Він з'являвся на суд публіки в ним самим вигаданому за­паморочливому вбранні. Це могли бути і короткі штани з шовковими панчохами, і розшитий квітами жилет з рука­вичками лимонного кольору в поєднанні з пишним мере­живним жабо, і черевики зі срібними пряжками. Неодмін­ним аксесуаром стала лілія (символ смерті) в петлиці або квітка соняшника (жага життя) в руці. І що вражаюче - у цьому не було жодної клоунади: бездоганний смак дав можливість Уайльду поєднувати непоєднуване.

Уайльд життя і літературу сприймав як вид мистецтва. Завдання художника (та й кожної людини) письменник вба­чав у тому, щоб стати творцем свого життя. Можливо, тому і біографія самого митця схожа на легенду, що ожила.

• Опрацювання матеріалів статті підручника про жит­тєвий шлях О. Уайльда.

• Бесіда.

Чи схоже життя Уайльда на легенду?

Які сторінки його біографії здаються неймовір­ними?

— Легенда життя письменника сумна чи щаслива ?

Чому неможна дати однозначної відповіді на Це запитання?

Чи нагадує історія життя письменника історію Щасливого Принца, казку про якого ми щойно прочи­тали?

Де майбутній письменник здобував освіту?

Хвилинка ерудитаОксфорд — університет, до складу якого входить 39 коледжів, понад сто бібліотек, музеї, видавництва. Оксфорд — великий науково-дослідний центр. Тут одночасно навчаються близько 18,5 тисячі сту­дентів. Зі стін Оксфорда вийшла ціла плеяда видатних діячів науки і мистецтва, політичних діячів. 25 британсь­ких прем'єр-міністрів здобули освіту саме в Оксфорді. Серед викладачів університету — Джон Роналд Ройл Толкін і Льюїс Керролл, які зробили визначний внесок у розвиток світової літератури.

Слово вчителя.

Основи освіти Уайльда, як і будь-якої людини, слід шукати в сім'ї. Від батька Оскар успад­кував рідкісну працездатність і допитливість, від матері — замріяність і дещо екзальтований розум, інтерес до таєм­ничого і фантастичного, схильність вигадувати й розпові­дати незвичайні історії. Не менший вплив справила на нього і атмосфера літературного салону леді Уайльд, в яко­му минули юні роки майбутнього письменника. Підкрес­лений аристократизм, вишуканий естетичний смак вихо­вані в ньому з дитинства.

• Опрацювання елементів теорії літератури.

Естетизм. (Робота зі словником літературознавчих термінів, вмі­щеним в підручнику).

• Бесіда.

Як виявляються ознаки естетизму в казках О. Уайльда?

Доведіть, що естетизм О. Уайльда поєднується з високим гуманізмом.

Слово вчителя.

Герої казок Уайльда - естети, палко закохані в красу. Щасливий принц завжди був веселим і позбавленим страждань. Але зустрівшись з горем і злид­нями, герой Уайльда прозріває і в своєму прагненні допо­могти людям жертвує всім. Золотий Щасливий Принц за допомогою ластівки віддає біднякам все золото і коштовне каміння, якими оздоблена його статуя. Він стає сліпим і негарним, але йому вдалося внести трішки тепла і радості в оселі нужденних. Відповідь в казках Уайльда одна: доб­ро, яке служить людям, важливіше за красу.

• Презентація різних видань творів письменника.

Чи доводилося вам читати книжки О. Уайльда?

• Які його твори вам відомі завдяки кіно, театру?

• Які екранізації, мультиплікаційні версії творів вам найбільше подобаються? Чому?

 

• Перегляд фрагмента відеозапису художнього або муль­типлікаційного фільму за одним із творів О. Уайльда.

• Бесіда.

Які враження залишилися у вас після перегляду? - Чи виникло у вас бажання прочитати твір

О. Уайльда, кіно- чимультверсіюякого ви переглянули?

— Чи вдалося авторам засобами іншого виду мис­тецтва зберегти принципи естетизму ?

— Які особливості художнього стилю О. Уайльда ?

• Повторне звернення до епіграфа.







©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.